JELENI.CZ

JELENI.CZ
  •  

 

JELENI.CZ -> Lovecký styl

Lovecký styl 

 

 

                        

Patřím k těm, kterým se na myslivosti líbí i to, že se dá říci, že k věci přináleží i vyznávání určitého životního stylu. Já tomu říkám LOVECKÝ STYL a tento název jsem použil na podtitulek svých stránek.

 

Styl (z lat. stilus, rydlo, sloh) znamená původně charakteristický rukopis, později specifický charakter výtvarných děl a uměleckých předmětů (sloh), hudby (žánr) nebo i jiných lidských činností. Styl může charakterizovat umění určité doby (gotický, barokní styl nebo sloh), určitého prostředí (rustikální styl), určitého umělce (jeho „rukopis“) nebo vůbec určitého člověka („to není v jeho stylu“). Odborník může podle stylu rozpoznat, z jaké doby, z jakého prostředí, případně od kterého autora dané dílo pochází, i když je předtím nikdy neviděl nebo neslyšel.(Wikipedie)

 

Z tohoto poučení z Wikipedie si dovoluji odvodit to, co si můžeme představit pod heslem

       LOVECKÝ STYL :

Lovecký styl znamená charakteristický rukopis, specifický charakter všech děl, předmětů, prostředí a činností nějak spojených s  lovem .

V praxi to tedy znamená, že chodíme všichni v zeleném a v klobouku, že mluvíme naší starou mysliveckou mluvou, že máme své trofeje řádně upravené , připevněné na stylovém štítku a vystavené na zdi ve stylově zařízeném loveckém pokoji nebo ve stylové lovecké chatě. Každý pátek se scházíme s přáteli ve stylové lovecké restauraci , pijeme ze stylových sklenic, zvěřinu požíváme ze stylových talířů stylovým příborem, atd…

Věřím a doufám , že většině mých čtenářů by se to také líbilo! Dovoluji si proto na mých stránkách přispět svou troškou do mlýna. Rád bych zde představil a nabídl ke koupi takové zboží,  o kterém si já myslím , že patří do loveckého stylu. Podotýkám, že nejsem v této oblasti nikterak školen a vždy se jedná o můj subjektivní názor.

 

       Nabízené zboží prezentuji ve dvou základních kategoriích :

1.                               Starožitnosti,repase a kopie

2.                               Nově vyráběné zboží

 

JELENI.CZ - Czech Republic, e-mail: jiri.zalovic@jeleni.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu