JELENI.CZ

JELENI.CZ
  •  

 

JELENI.CZ -> Obora Krásná

Obora Krásná - lov trofejové zvěře

Severozápadně od Prahy,po dálnici D8 dojedete do Lovosic.Již z dálnice se vám naskýtá úžasný pohled na panorama Českého středohoří.Nejvyšší hora tohoto pohoří Milešovka stojí, .jako královna nade všemi,přímo před vámi.Přírodní podmínky zde umožňují život rozmanité fauně.Díky tomu má i myslivost v této oblasti dlouholetou tradici.V téměř všech revírech se zde kromě srnce obecného a prasete divokého loví také muflon a daněk skvrnitý.Většina honiteb je pronajata místním mysliveckým sdružením,které se ve většině rádi s vámi dohodnou o poplatkovém lovu trofejové zvěře,popřípadě o zorganizování oblíbených nadháněk na černou zvěř v zimních měsících.

            Perlou mezi honitbami v okolí Lovosic je obora Krásná .Je to nedávno založená obora s jelení zvěří.Pro příležitostného lovce (např. návštěvníka Prahy) je to určitě vítané zpestření nabídky poplatkových lovů.Jinak musíte cestovat za lovem jelenů až do příhraničních oblastí republiky.Obora Krásná navíc nabízí kvalitní trofejovou zvěř původem z Maďarska a Bulharska,kolébky karpatských jelenů nosících mohutné trofeje.Prvním dílčím úspěchem této obory je trofej zlatého osmnácteráka uloveného v roce 2004,který byl na národní výstavě v Lysé nad Labem ohodnocen 210,12 body CIC.Můžete si říci „obora,to znám, hajnej zaklepe na kíbl a jeleni přiběhnou ! „ Opak je pravdou! Prostředí obory je tak rozmanité a nepřehledné,že zvěř v ní se chová opravdu jak ve volné přírodě.Od skalnatého vrcholu kopce Plešivce přes jeho suťové úpatí,přes pásy lesních porostů ,staré hrušňové a jabloňové sady prorostlé keři na které si jen vzpomenete až louky se svěží travičkou a pole osetá jetelotravní směsí pro jeleny. Každý host,který sem přijede říká „ No tomu bych nevěřil,že tu bude tak nádherné prostředí,to je ráj pro jeleny!“.Chlubí se s úsměvem oborník ing.Jiří Žalovič.“Snažíme se využít snadné dostupnosti naší obory z Prahy a nabízíme kvalitní lovecký zážitek i těm,kteří nemají čas trávit celý týden na horách.Není to úplně tradiční ,ale doba je taková a časově vytížení podnikatelé uvítají i tento způsob relaxace.“ dodává oborník.

            Rozhodnete-li se strávit v této oblasti i několik dní,můžete se ubytovat v některém z místních rodinných penziónů.Kromě přírodních krás Českého středohoří můžete také navštívit zámek v Libochovicích,středověké hrady Házmburk,Košťálov,Hrádek ,Sukoslav nebo oblíbenou Milešovku.Nelze vynechat starobylé Litoměřice nebo Úštěk.

 

JELENI.CZ - Czech Republic, e-mail: jiri.zalovic@jeleni.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu