JELENI.CZ

JELENI.CZ
  •  

 

JELENI.CZ -> ing.Jiří Žalovič

Úvodem                                                                  

                                                                     

Jaká síla nás vede k tomu, abychom si pořídili akvárium s rybičkami, klec s kanárkem, abychom budovali zoologické zahrady, abychom budovali obory s divokou zvěří? Jaká je to síla? Nebo snad slabost? Slabost, že si chceme dokázat, že jsme na světě nejmocnější a právě nejsilnější. Ne. Věřím, že je to touha. Touha, která nás nutí k poznání. K poznání těch složitostí přírody. K poznání všech těch vztahů, o kterých se stále jen domníváme, že je známe, a vždy nás překvapí něčím novým. Ten, kdo se již pokusil nějak přistoupit k poznání těchto vztahů, myslím již pochopil, že nejsme „pány tvorstva“,  pochopil, že k přírodě a ke zvířatům musíme přistupovat s velikou pokorou.

 

Tak je to i s budováním obory. Je to krásné, získat pro sebe kousek přírody, divoká zvířata, pozorovat je, jak se prohánějí po louce. Je to ovšem také obrovská zodpovědnost! Abychom dosáhli požadovaného účinku, tak se ta zvířata musí cítit jako ve volné přírodě. Zde mě láká připsat : „a nebo lépe“ , ale to je asi jen lidský pohled na věc. Máme dost starostí již s tou rovností!

Budování obory

Poradím Vám  při budování nové obory, při projektování obor, zpracuji pro Vás projekt chovu zvěře v oborách, studii vhodnosti přírodních podmínek pro chov zvěře v oboře,zajistím zazvěření vaší obory ,případně honitby, poradenství pro krmení zvěře, zemědělská činnost v oboře i honitbě.

Poradenství

Poradenská činnost v lesnictví,poradenství v myslivosti,výkon funkce mysliveckého hospodáře, výkon funkce OLH, poradenství při budování obory,projektování obor, poradenství při chovu zvěře apod.

Myslivecké stavby

Poradenství s vhodným výběrem a výstavbou mysliveckých staveb, prodej kvalitní srubové kulatiny za přijatelné ceny.

Ubytování při lovu

Zajišťujeme ubytování pro lovecké hosty v soukromí či v přilehlých penzionech; kromě ubytování zajišťujeme také občerstvení při lovech.

e-shop - oblečení pro lovce a myslivce

Nepřehlédněte velmi zdařilé výrobky firmy ARTIPEL

 

V našem e-shopu Vám nabízíme oblečení pro lovce, myslivce i oblečení pro volný čas v přírodě.Naší nabídku zahajujeme výrobky skotské společnosti Hoggs of Fife,která nabízí vysoce kvalitní oblečení v moderním i tradičním skotském stylu.

 

 

 

Rád a ochotně Vám poradím, sdělím Vám detaily, nacením Vaše požadavky. Těším se na Vaši návštěvu!

 Předpokládám, že většina z nás lidí chce, abychom žili v „kompletní“  krajině. To znamená, že kromě lidí tu budou i zvířata a kolem sebe uvidíme pole, louky, lesy, řeky.

            Bohužel, jako lidstvo jsme se už v krajině vyřádili natolik, že bez našeho dalšího zásahu nepůjde svou přirozenou cestou snad již vůbec nic. Chci tím říci, že když jsme svou činností změnili přirozený charakter krajiny, včetně stavů zvěře v ní, nemůžeme očekávat, že bez naší pomoci bude probíhat přirozené zmlazování lesů a odrůstání lesních kultur bez poškození těchto kultur zvěří, a nemůžeme očekávat, že když vysadíme brambory pod lesem, že tam nepřijdou divočáci.

            K nastolení rovnováhy, a já věřím, že chceme rovnováhu,  jsou již přijímána všelijaká řešení. Je to například hledání nových metod ke zjišťování početních stavů zvěře ve volnosti,  nebo vymáhání náhrady za škody zvěří na lesních a zemědělských kulturách a podobně. K výčtu těchto řešení můžeme i počítat budování nových obor pro chov spárkaté zvěře.

JELENI.CZ - Czech Republic, e-mail: jiri.zalovic@jeleni.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu